Ana Sayfa | Öğretmen Seminer Konuları | Dezavantajlı ve Risk Altındaki Çocuklar Kimlerdir?

Dezavantajlı ve Risk Altındaki Çocuklar Kimlerdir?
ReklamlarRİSK ALTINDAKİ ÇOCUK KİMDİR ?

Belirtiler:

* Okuldan kaçan

* Alkol, madde kullanan

* Suç işleyen ya da işleme eğilimi olan

* Şiddet eğilimi gösteren

* Sokakta çalışan

* Evden kaçan

* Kendine zara veren

* Erken cinsel ilişkide bulunan

Ruhsal Bozukluklar:

* Davranış bozukluğu olan

* Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Sendromu olan

* Karşı olma karşıt-karşıt olma

Yol Açan Etkenler:

* Genetik

* Ailesel

* Göç

* Psikolojik (Dürtü kontrol eksikliği engellenme eşiğinin düşük olması, sosyal beceri düşüklüğü, huzursuzluk)

* Çevresel(Yoksulluk, ekonomik geleceğin zayıf olması, riskli davranışların o çevre içinde yaygın olması, kabul görme, yüksek riskli arkadaşların varlığı )
Konu Linki: Dezavantajlı ve Risk Altındaki Çocuklar Kimlerdir? Seminer Çalışması (2012 Haziran)-Dezavantajlı ve Risk Altındaki Çocuklar Kimlerdir? Seminer Çalışması (2012 Haziran)

http://www.erguven.net

 Benzer Yazılar;<=

=>


Bu Sayfada Öğretmen Seminer Konuları kategorisi altında, Dezavantajlı ve Risk Altındaki Çocuklar Kimlerdir? yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz Dezavantajlı ve Risk Altındaki Çocuklar Kimlerdir? değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Web Sitemiz Sınavlara hazırlanan arkadaşlara rehberlik etmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Amacımız öğrenci ve öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak.
Site İçeriğimizin çok geniş olmasından dolayı, her ne kadar dikkat etmek istesekte telif haklarıyla ilgili dikkatimizden kaçan noktalar olabilir. Bu konudaki mesajlarınızı soru-telif-haklari@hotmail.com adresine iletmeniz durumunda en kısa zamanda gereken işlem yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. www.sorubankasi.gen.tr Site Yönetimi