Ana Sayfa | Belirli Gün ve Haftalar | 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ ÖĞRENCİ KONUŞMASI, KONUŞMA METNİ (24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ YAZILAR, ŞİİRLER, BİLGİLER)

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ ÖĞRENCİ KONUŞMASI, KONUŞMA METNİ (24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ YAZILAR, ŞİİRLER, BİLGİLER)
ReklamlarSevgili Arkadaşlar!

Harf devrimini yapan Mustafa Kemal Atatürk, yeni harflerin öğretilmesi için yazı tahtasının başına geçti. Milletimize yeni harfleri öğretmek için canla başla çalışmaya başlamıştı. Bakanlar Kurulu 11 Kasım 1928 günü yaptığı toplantıda, Ata’mıza “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını verdi. 24 Kasım, Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Ata’mızın yüzüncü doğum yıldönümünün kutlandığı 1981 yılında, 24 Kasım’ın her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verildi.

Öğretmenler gününde, öğretmenlerimizin değerini, sorunlarını ve hizmetlerini hatırlar, onların emeklerini boşa çıkarmamak için gayrete geliriz. Biliriz ki, çalışkan, dürüst ve insani değerlere sahip insanlar olmamız, öğretmenlerimize verebileceğimiz en güzel armağandır.

Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Sevgi dağıtıp içimizi aydınlatan öğretmenler bizi doğruya yöneltir, bilgili kişiler olmamız için çaba gösterirler. Dünyayı tanıtırlar bize. Gerçeği, daima gerçeği, yeniliği, gelişmeyi ve bilimi anlatırlar. Yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur, doğruluk, dürüstlük ve yardımseverlik gibi evrensel değerlere ulaşmamızı sağlarlar. Bize anne olurlar, baba, kardeş ve arkadaş olurlar.

Dünyanın en saygın insanları olan, siz öğretmenlerimin huzurunda saygı ile eğilirim. Geleceğimiz, gözlerinizde gördüğümüz ışıltılar gibi aydınlık olsun!

Saygılarımla…Benzer Yazılar;<=

=>


Bu Sayfada Belirli Gün ve Haftalar kategorisi altında, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ ÖĞRENCİ KONUŞMASI, KONUŞMA METNİ (24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ YAZILAR, ŞİİRLER, BİLGİLER) yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ ÖĞRENCİ KONUŞMASI, KONUŞMA METNİ (24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ YAZILAR, ŞİİRLER, BİLGİLER) değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Web Sitemiz Sınavlara hazırlanan arkadaşlara rehberlik etmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Amacımız öğrenci ve öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak.
Site İçeriğimizin çok geniş olmasından dolayı, her ne kadar dikkat etmek istesekte telif haklarıyla ilgili dikkatimizden kaçan noktalar olabilir. Bu konudaki mesajlarınızı soru-telif-haklari@hotmail.com adresine iletmeniz durumunda en kısa zamanda gereken işlem yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. www.sorubankasi.gen.tr Site Yönetimi