Ana Sayfa | Matematik 2 Konu Anlatımı | P(x) İN (x – a) × (x – b) ÇARPIMI İLE BÖLÜNMESİ

P(x) İN (x – a) × (x – b) ÇARPIMI İLE BÖLÜNMESİ
ReklamlarKural

1) P(x) polinomu (x – a) × (x – b) çarpımı ile tam olarak bölünebiliyorsa x – a ve x – b çarpanları ile de ayrı ayrı tam olarak bölünür.

2) x – a ve x – b aralarında asal polinomlar olmak üzere;
P(x), bu polinomlara ayrı ayrı tam olarak bölünebiliyorsa, (x – a) × (x – b) çarpımı ile de tam olarak bölünür.Benzer Yazılar;<=

=>


Bu Sayfada Matematik 2 Konu Anlatımı kategorisi altında, P(x) İN (x – a) × (x – b) ÇARPIMI İLE BÖLÜNMESİ yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz P(x) İN (x – a) × (x – b) ÇARPIMI İLE BÖLÜNMESİ değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Web Sitemiz Sınavlara hazırlanan arkadaşlara rehberlik etmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Amacımız öğrenci ve öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak.
Site İçeriğimizin çok geniş olmasından dolayı, her ne kadar dikkat etmek istesekte telif haklarıyla ilgili dikkatimizden kaçan noktalar olabilir. Bu konudaki mesajlarınızı soru-telif-haklari@hotmail.com adresine iletmeniz durumunda en kısa zamanda gereken işlem yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. www.sorubankasi.gen.tr Site Yönetimi