KOSEKANT, SEKANT FONKSİYONU KOSEKANT, SEKANT FONKSİYONU | Soru Bankası – Matematik Fizik Kimya Biyoloji Coğrafya Soru Bankası

Ana Sayfa | Matematik 2 Konu Anlatımı | KOSEKANT, SEKANT FONKSİYONU

KOSEKANT, SEKANT FONKSİYONU
ReklamlarBirim çember üzerinde olmak üzere,

P noktasındaki teğetin y eksenini kestiği noktanın ordinatına, a reel (gerçel) sayısının kosekantı denir ve csca ile ya da coseca gösterilir.

P noktasındaki teğetin x eksenini kestiği noktanın apsisine, a reel (gerçel) sayısının sekantı denir ve seca ile gösterilir.

c = coseca

s = seca

Kural

Sonuç

cosecx ve secx in sonucu (–1, 1) aralığındaki sayılara eşit olamaz.

1 + tan2x = sec2x

1 + cot2x = cosec2xBenzer Yazılar;<=

=>


Bu Sayfada Matematik 2 Konu Anlatımı kategorisi altında, KOSEKANT, SEKANT FONKSİYONU yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz KOSEKANT, SEKANT FONKSİYONU değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Web Sitemiz Sınavlara hazırlanan arkadaşlara rehberlik etmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Amacımız öğrenci ve öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak.
Site İçeriğimizin çok geniş olmasından dolayı, her ne kadar dikkat etmek istesekte telif haklarıyla ilgili dikkatimizden kaçan noktalar olabilir. Bu konudaki mesajlarınızı soru-telif-haklari@hotmail.com adresine iletmeniz durumunda en kısa zamanda gereken işlem yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. www.sorubankasi.gen.tr Site Yönetimi