Ana Sayfa | Açık Öğretim | AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU 2009-2010 ÖĞRETİM YILI KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU 2009-2010 ÖĞRETİM YILI KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
Reklamlar1-Açık İlköğretim Okulunda 2009-2010 Öğretim yılında 3 kez kayıt yenileme yapılacaktır. Söz konusu kayıt yenileme tarihleri çalışma takviminde belirtilmiştir. Çalışma takviminde belirtilen tarihler ve Kayıt yenileme tarihine göre sınavların yapılacağı tarih aşağıdaki gibidir.

a) 2009-1 Dönem için 1-31 TEMMUZ 2009 tarihleri arasında kayıt yeniletenler 14 KASIM 2009 tarihinde sınava girecektir.
b) 2009-2 Dönem için 21 ARALIK 2009 – 15 OCAK 2010 tarihleri arasında kayıt yeniletenler 13 MART 2010 tarihinde sınava girecektir.
c) 2009-3 Dönem için 03-28 MAYIS 2010 tarihleri arasında kayıt yeniletenler 17 TEMMUZ 2010 tarihinde sınava girecektir.

2. Belirtilen tarihler arasında kayıt yenileme işlemi yapanlar, İlgili tarihlerde dönem sınavlarına katılacaklardır. Belirtilen tarihlerde sınava girmek için kayıt yenileme işlemini zamanında yapmayanların talepleri dikkate alınmayacaktır, bu durumda olanlar bir sonraki dönem için kayıt yeniletebileceklerdir.

3. Kayıt yenileme ücreti 2009 yılı için 20 (YİRMİ)TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca öğrenciler, Kayıt Yenileme işlemini gerçekleştiren Halk Eğitimi Merkez Müdürlüklerinin Okul Aile Birliği hesaplarına 5 (BEŞ) TL yatıracaklardır. (2010 yılı için kayıt yenileme ücretinde herhangi bir değişiklik olursa bu yansıtılacaktır.)

4. Kayıt ücreti Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesine T.C.Kimlik numarası bildirilerek yatırılacaktır. Banka dekontunu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teslim etmeyen öğrenciler kesinlikle sınavlara alınmayacaktır.

5. Bankadan aldığınız dekonttaki numaraları bankadan çıkmadan kontrol ediniz. Para, dekontun üzerinde yazan TC Kimlik numarasına yatar ve o numaranın sahibi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce aktif hale getirilir. Ayrıca dekont üzerinde “KAYIT YENİLEME” ifadesi yazması gerekmektedir. Bir yanlışlık varsa banka yetkilisine itiraz ediniz.

6. Bankadan alınan banka dekontu ile herhangi bir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne giderek kayıt yenileme işleminizi yapabilirsiniz. Kimlik ve adres bilgilerinizi güncellemeniz yararınıza olacaktır.

7. Yeni yönetmelik gereği öğrencilerimiz bir üst sınıftan en fazla 4 (dört) ders seçip, bu derslerden de sınava girebileceklerdir. Ders seçme işlemi için öğrencilerimizin Açık İlköğretim Okulunun internet sayfasının sağ üst köşesinde bulunan Öğrenci girişinden sisteme girerek ders seçme yapabileceklerdir. Sisteme giriş için kayıt yenileme sonunda, Halk Eğitim Merkezlerince verilen raporda yer alan şifre kullanılacaktır. Kendi imkânlarıyla ders seçme işlemi yapamayanlar Halk Eğitim Merkezleri aracığıyla ders seçme yapabileceklerdir.

8. Ders Seçme sadece üst sınıf dersleri için geçerli olacaktır. Öğrencinin bulunduğu sınıftaki dersler Açık İlköğretim Okulu Müdürlüğünce atanacaktır.

9. Kayıt yenileme işlemini tamamlayan öğrencilere Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce öğretim yılına ait bandrol verilecektir.

10. Kayıt yenileme işlemini bitiren öğrenciler Ders Notlarını (kitaplarını) Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler.

11. Ders notları (kitaplar) internetteki sayfamızda da yayınlanmaktadır. Ders Notlarınızı (kitaplarınızı) buradan da indirebilirsiniz.

12. Açık İlköğretim Okulunun kayıt yenileme işlemleri sırasında yanlış hesaba ücret yatırma, çift ücret yatırma, vb. gibi nedenlerle yatırılan ücretler geri iade edilmemektedir.

13. Öğrenci Belgesi isteme ve adres değişikliği (adres değişikliği sınav takviminde belirtilen süreler içerisinde) Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinde de yapılmaktadır.

14. Açık İlköğretim Okulu, teknolojiyi kullanarak maliyetleri azaltmak ve öğrenci hizmetlerini hızlı ve çabuk yapmak amacıyla bir süredir çalışma alanına kattığı internetten daha fazla yararlanmak için bu öğretim yılında da öğrenci adresine belge göndermeyecektir. Öğrencilerin Sınav Giriş ve Sınav Sonuç Belgeleri internette yayınlanacaktır. Öğrenci adreslerine belge gönderilmeyecektir.

 

13. Açık İlköğretim Okulu’nun resmi yayın organı niteliğindeki internet sitesinin adresi
www.aio.meb.gov.tr dır. Öğrencilere yönelik duyuru ve sınav hizmetleri buradan yapılmaktadır.
Sitemizi sıkça ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır.Benzer Yazılar;<=

=>


Bu Sayfada Açık Öğretim kategorisi altında, AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU 2009-2010 ÖĞRETİM YILI KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU 2009-2010 ÖĞRETİM YILI KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Web Sitemiz Sınavlara hazırlanan arkadaşlara rehberlik etmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Amacımız öğrenci ve öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak.
Site İçeriğimizin çok geniş olmasından dolayı, her ne kadar dikkat etmek istesekte telif haklarıyla ilgili dikkatimizden kaçan noktalar olabilir. Bu konudaki mesajlarınızı soru-telif-haklari@hotmail.com adresine iletmeniz durumunda en kısa zamanda gereken işlem yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. www.sorubankasi.gen.tr Site Yönetimi