Ana Sayfa | Lise 1 Dil ve Anlatım Kitabı Etkinlik Cevapları | 9.Sınıf Dil ve Anlatım Kitabı Tüm Etkinlik Cevapları – Sayfa 125-126-127

9.Sınıf Dil ve Anlatım Kitabı Tüm Etkinlik Cevapları – Sayfa 125-126-127
Reklamlar125-127. sayfalar
hazırlık 1.soru: lokomotifitir. cünkü;trenin her bölmü ona bağlıdır.
2.soru:kelime grupları
3.soru:ilietişimin olması için iki kişi olması lazım.bir gönderici iki alıcı ve diğer unsurlar kanal bağlam gibi…
4.soru : ortam, mekan cok önemlidir. söylenmek istenen söz söyleneceği yerinde anlamlıdır bu karsısındaki kişinin anlaması için önemlidir.
sayfa 127 1. etkinlik:cümlede götürüverdi kelimesi olmasaydı herhengi bir yargıya ulaşamazdık. cünkü; yargıyı bildiren bir sey olmazsa birsey anlamayız.
ANLAMA YORUMLAMA
1:toplarım kelimesi yanlıştır. cünkü; özne cogulken yüklem cogul, tekilken yüklem tekil olmak zorundadır.
2.etkinlik: birinci cümle taksiyle
ikinci cümle okula
üçüncü cümle kış mevsiminde
dördüncü cümle ben’dir.Benzer Yazılar;<=

=>


Bu Sayfada Lise 1 Dil ve Anlatım Kitabı Etkinlik Cevapları kategorisi altında, 9.Sınıf Dil ve Anlatım Kitabı Tüm Etkinlik Cevapları – Sayfa 125-126-127 yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz 9.Sınıf Dil ve Anlatım Kitabı Tüm Etkinlik Cevapları – Sayfa 125-126-127 değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Web Sitemiz Sınavlara hazırlanan arkadaşlara rehberlik etmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Amacımız öğrenci ve öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak.
Site İçeriğimizin çok geniş olmasından dolayı, her ne kadar dikkat etmek istesekte telif haklarıyla ilgili dikkatimizden kaçan noktalar olabilir. Bu konudaki mesajlarınızı soru-telif-haklari@hotmail.com adresine iletmeniz durumunda en kısa zamanda gereken işlem yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. www.sorubankasi.gen.tr Site Yönetimi