Ana Sayfa | Matematik 1 Konu Anlatımı | 1. Onluk Tabanda Verilen Sayının Herhangi Bir Tabana Çevrilmesi

1. Onluk Tabanda Verilen Sayının Herhangi Bir Tabana Çevrilmesi
ReklamlarOnluk tabanda verilen sayı, hangi tabana çevrilmek isteniyorsa, o tabana bölünür. Bölüm tekrar tabana bölünür. Bu işleme bölüm 0 olana kadar devam edilir.

Ardışık olarak yapılan bu bölmelerden kalanlar sondan başlayarak (ilk kalan son rakam olacak şekilde) sıralanmasıyla istenen sayı oluşturulur.Benzer Yazılar;<=

=>


Bu Sayfada Matematik 1 Konu Anlatımı kategorisi altında, 1. Onluk Tabanda Verilen Sayının Herhangi Bir Tabana Çevrilmesi yazısı bulunmaktadır. Ulaşmak istediğiniz 1. Onluk Tabanda Verilen Sayının Herhangi Bir Tabana Çevrilmesi değilse sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Web Sitemiz Sınavlara hazırlanan arkadaşlara rehberlik etmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Amacımız öğrenci ve öğretmenlerimizin hızlı bir şekilde doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak.
Site İçeriğimizin çok geniş olmasından dolayı, her ne kadar dikkat etmek istesekte telif haklarıyla ilgili dikkatimizden kaçan noktalar olabilir. Bu konudaki mesajlarınızı soru-telif-haklari@hotmail.com adresine iletmeniz durumunda en kısa zamanda gereken işlem yapılacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. www.sorubankasi.gen.tr Site Yönetimi